Co dělat, když je dítě ve střídavé péči a otec dítěte je feťák, alkoholik a ohrožuje bezpečí dítěte

1 příspěvek / 0 new
Poslední
Anonym (neověřeno)
Co dělat, když je dítě ve střídavé péči a otec dítěte je feťák, alkoholik a ohrožuje bezpečí dítěte

Dobrý den co mám dělat, když otec dcery je drogově závislí a alkoholik, ale platí alimenty. Na sociálce mi řekli, že musím dceru dávat otci aspoň jednou za čtrnáct dní na celí víkend. Když se dcera po takovém víkendu vrátí je špinavá, hladová a nevyspalá. Vždy se vrátí ve stejném oblečení ve kterém odjela a věci na převlečení nebo hygienické potřeby jsou netknuté. Dcera se mi už párkrát přiznala, že ji její otec nutil pít alkohol dcera má jít v září do první třídy.
Už několikrát mi před dcerou nabízel drogy nebo mi řekl, že si šlehl. Když jsem byla znovu na sociálce ohledně obav o bezpečí své dcery. Úřednice mi oznámila, že můžu dceru dát jejímu otci jen na pár hodin a pak ji má zase vrátit. Ale že se nepůjdou podívat kde, jak a v čem žije její otec. A když jsem mu tento fakt zdělila tak si našel právníka a ten tvrdí, že tak jak to nyní probíhá je naprosto v pořádku a na žádné změny nemám právo.
Také mi vyhrožuje, že to celé požene k soudu.
Co mám prosím dělat

Odpověď (neověřeno)
Vemte si právníka . Pokud

Vemte si právníka . Pokud není soudně v pravomocném rozsudku uveden styk od kolika do kolika hodin nebo které dny. Tak mu dceru dávat nemusíte .Vy máte ale střídavou péči . Úřednice na Ospodu moc nepomůže. Řešíte složitou věc. Právník vám pomůže bude hájit vaše zájmy. Nabízení drog by bylo dobré si nahrát na digtafon . O tom že máte právní zastoupení bych ex neříkal nic. Váš ex vám může říct co chce že jeho právník řekl. Pravda to také nemusí být a jen zkouší cou projde u vás . Vše si eviduje pro případný soud. Soud může následně podle nahrávky kde otec při předávání dítěte vám nabízí drogy . Přistoupit k zrušení střídavé péče . A může to být předáno k šetření Policie a podrobeni se testu na užívání drog. Pokud to jde nahrajete si ho i ma telefon aby o tom nevěděl. Víckrát aby bylo vidět ,že je má u sebe často . Běžte k právníkovi .