Placení matce nájemné

2 příspěvky / 0 new
Poslední
Anonym (neověřeno)
Placení matce nájemné

Dobrý den, jsem 18-letá studentka střední školy střední školy. Otec od rozvodu s matkou (od mých 5ti let) platí alimenty matce. Za celých 13 let mi máma nic nenašetřila a pokaždé když mi má něco koupit, tak se zdráhá. Není to tak, že by mě neživila, ale z těch peněz toho moc nevidím. Od obou dostávám 500 kč měsíčně jako kapesné (to platí od 2015, kdy se otci zvyšovali alimenty) a teď po dovršení 18ti let otdc oznámil mámě, že peníze bude posílat na můj účet, který na to byl zřízen (v 2015), ale máma mi nařídila, že dokud u ní žiju, tak jí všechny peníze budu muset posílat (na jídlo, elektriku atd.). To táta nechce a ona by to ani správně neměla po mě vymáhat, protozě ona má taky povinnost mě živit. Jelikož oni se nejsou schopni vyřešit mezi sebou a akorát jsou naštvaní na mě, když řeknu něco na obranu toho druhého, tak se chci zeptat jak je to s tím, kolik by měla/neměla platit mámě. Děkuji za odpověď.

Anonym (neověřeno)
No a to si myslíte že u matky

No a to si myslíte že u matky budete žít zadarmo . Výživné je náklady vašeho bydlení, jídla ,léků a oblečení. To znamená že jste povinná v výživného od otce část nákladů na bydlení, nájem ,plyn, elektřina voda. A strava ...výživné vám nebylo stanoveno k zábavě ale pro pokrytí běžných potřeb .

Anonym (neověřeno)
Vaše matka by měla vzít část

Vaše matka by měla vzít část za sebe výživné dle příjmu tabulek. Tak bych to udělala já. Pak vám ukázat náklady na bydlení . Rozpočítáno na osoby doma. A ok. Jsi chytrá táta taky . Fajn. Tady máš výživné od mě taky. A hele tohle jsou naše společné náklady na bydlení . Tohle je tvůj díl .jsi povinná to zaplatit. Je snadné dat výživné jako váš otec a víc ho nezajímá. Tak zjistíte kolik co vše vaši matku stalo . Jestli myslíte ,že z výživného využijete . Tak to bude tvrdá rána. Navíc nezlobte se slečno. Rodiče nejsou vám povinni vám našetřit peníze. Navíc pokud by jste nemela na jídlo ,bus, školu no tak bych vam nedala ani korunu navíc. Výživné a potřebujete víc. Běžte do práce. Tatínek do vás tlačí .... U nás to bylo stejně skoro. Syn dostal výživné i ode mě . A pak na stůl co je třeba platit za jeho osobu. 6 měsíců trpěl . Nedala jsem mu nic víc. Velké slova , pak realita. Mami mám hlad. Hm tak si uvařit dokážeš ne jsi dospělí . Hele co děláš s tím masem. To si nekupoval ne. To je za moje peníze ty máš své ne. Lezlo z něj pak že už nemá. Tak to smůla jdi do práce. Syn zjistil že jsem do něj dávala víc než otec v alimentech. A nebýt prarodiče nechodil by nikdy na fotbal. To platili oni.

Anonym (neověřeno)
Odpoveď

Děkuji za odpovědi. Jen pro upřesnění, přidělávam si od 15, díky tomu, že chodim na brigády. A neni to tak, že bych mámě nic nechtěla dávat, v ten moment co mi táta oznámil, že to bude posílat mě, jsem věděla, že jí budu dávat alespoň půlku z toho co mi on pošle, takže to není jen tak, že bych si to chtěla nechat všechno jenom pro sebe. Ale v chvíli, kdy jsem tohle psala, tak jsem byla dost pod náporem obou. Máma mě hned začala urážet a řikat mi jak jsem jako táta a ten na mě byl zas hnusnej, když jsem se zastala mámy. Kdyby mi hned na začátku, alespoň poprosila nebo normálně řekla, ať jí přispívám neměla bych s tím sebemenší problém, ale když mi rěkne, že pokud jí to nedam, ať si najdu vlastní bydlení, tak to teda omlouvám, že jsem váhala. Do toho táta zas vyhrožoval, že když budu dávat víc než 1000, tak že bude žalovat (hned jsem ho s tím poslala někam). Tim, že jsem z těch penež něco chtěla ušetřit, jsem si chtěla alespoň trošku vypomoc do budoucnosti, abych měla našetřeno až budu studovat, protože opravdu nechci být potom závislá na obouch z nich.

Anonym (neověřeno)
Slečno , nezlobte se matka

Slečno , nezlobte se matka vás nemusí poprosit ať přispívate na domácnost . To je povinností . Šetřit si budete až budete chodit do práce na 8 h denně. Váš otec je vykuk. Je si vědom že jste starší a máte právo zvýšení výživného u soudu. Proto na vás tlačí . Můj syn to časem taky zjistil. On chce žalovat . Reakce matky se nedivím . I ona musí platit služby s být v kterém bydlíte . Když ne budete na ulici obě . Zkuste si s mámou sednout a koukněte na inkaso a nájem . Jídlo na osobu je ve vašem věku tak 3000,- ať máte vše . Pak část nájmu, služby, a pak za oblečení, léky, telefon, internetu, zábava. Kolik vám vyjde. A zjistíte,že máma platila také a dost . Jinak bych vám taky řekla nelíbí ok. Vem si věci a do svého. Tady máš alimenty a smůla.

Anonym (neověřeno)
U nás tatínek platil 2000,- .

U nás tatínek platil 2000,- . Já do syna ze svého měsíčně dávala 4500,- . V 18 letech přišlo to co jste udělala vy teď. Prvně domluva ,nepomohlo . Tak druhý měsíc předložení nákladů a že za měsíc dluží tolik za služby. A výživné ode mě dle tabulek soudu 1700 . Tak měl celkem na měsíc 2000+1700. Každý měsíc měl dluh 3300 a nějaké drobné . Byl v tom 6 měsíců a nebylo mu nejlépe . I když měl brigádu . Musel si kupovat vše ze svého . Když nechtěl platit tarif a internet . Mobil jsem mu vzala ať si dobíjí . Prvně bylo dusno pak přišel s pugétem růží na omluvu. Teď rok pracuje po VŠ a bydlí už sám . A nechápe jak jsem živila nás tri z 16000 tisíc čistého + alimenty 3000 na něj a ségru . Počítejte a sama uvidíte.