Mimosoudni dohoda o vyzivmem

1 příspěvek / 0 new
Poslední
Anonym (neověřeno)
Mimosoudni dohoda o vyzivmem

Je velmi tezke se v problematice orientovat, pokud jde o vyzivne, ktere mame dohodou a ne vyzovne stanovene soudem. Bere se notarsky overena Dohoda o vyzivnem jako pravni dokument?

Nerozumim tomu, proc me urad pri vyrizovani davek posila na soud si vyridit vyzivne soudne, kdyz to mame dohodou. Proc zbytecne zahlcovat soud, kdyz mezi sebou s otcem problem nemame, dohodnute vyzivne plati bezhotovostne prevodem trvalym prikazem a jde to tak kdykoli dolozit, ze plati. Proc musime jit na soud si nechat soudem stanovit vyzivne, abych mohla zadat o davky socialni podpory? Nikde v zakone se to nepise, ze musim. Kazdy urednik mluvi jinak. Neni to jednotne, srozumitelne!

Vodnář (neověřeno)
Musíte mít soudní doklad. To

Musíte mít soudní doklad. To znamená soud určí výživné. Nejde o vás nebo otce dítěte ,ale o právo dítěte. Mít soudem pravomocný rozsudek o výživném. Dohoda u notáře je bezcenná a nijak vymahatelná. Otcové většinou volí tuto cestu. Jsou si vědomi že u soudu dostanou větší výživné které náleží dítěti. A když po letech přestane platit. Tak můžete exekuce vymáhat výživné pro dítě. A to s dohodou od notáře nelze. Běžte na soud tam podejte návrh na výživné a svěření do péče.